Zvezda i Partizan “sa pola gasa!”

Večiti rivali rutinski su savladali svoje rivale u prvoj zveničnoj utakmici, nove kalendarske 2019. godine.

Partizan je na gostovanju u Bačkoj Palanci savladao domaću ekipu rezultatom 0:3. Ovaj susret ispraćen je pod budnim okom javnosti i zbog “povratka” Mažića u srpski fudbal, nakon pauze koja je trajala nešto manje od 5 meseci. Strelci za Partizan bili su Nikolić u 7., Gomeš u 56. i Zakarić u 80. minutu utakmice.

Crvena zvezda je na svom stadionu, pred oko 25000 navijača rutinski savladala ekipu Vojvodine. Sudiji Milanu Ilići i njegovom timu, bio je lak posao, jer je Zvezda otvorila utakmica sa dva pogotka. Prvo je mrežu zatresao Boaći u 24. minutu, a zatim i Veljko Simić u 28. minutu. U 68. minutu utakmice svoj drugi gol upisao je Boaći, a konačnih Zvezda Vojvodina 4:0, postavio je Milan Pavkov golom u 89. minutu susreta.