Srbija je u finalu Evropskog prvenstva!!!

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je danas u polufinalu Evropskog prvenstva u Barseloni selekciju Hrvatske 9:7 i tako se plasirali u finale.

Srbija Finale EP Vaterpolo

Naša selekcija je dobro otvorila meč i stekla prednost u prvoj četvrtini koju je čuvala do samog kraja meča.

,,Delfini” su namirisali nervozu u taboru Hrvatske koja je bila prisutna od druge četvrtine i to su koristili na svaki mogući način.

Odbrana je dobro funkcionisala, a napad na čelu sa Dušanom Mandićem i Milošem Ćukom koji su sa po tri gola predvodili naš tim. Upisivali su se još i Jakšić, Prlainović i Mitrović, a takođe, posebno treba istaći golmana Branislava Mitrovića koji je sa sedam odbrana bio jedan od junaka meča.

Kulminacija nervoze u selekciji Hrvatske bilo je isključenje njihovog selektora Ivice Tucaka, koji nije mogao da se obuzda pri odlasku u prostorije bazena, pa je uvredama, koje smo mi razumeli, ,,počastio” sudije.

Naša selekcija je pomerila granicu. Četvrti put uzastopno, Srbija je u finalu Evropskog prvenstva!

,,Delfini” će se u subota od 22 sata sastati u finalu sa boljim iz duela Španije i Italije.

Srbija – Hrvatska 9:7
(5:3, 1:1, 1:1, 2:2)