Srbija je šampion Evrope!

Vaterpolisti Srbije su sinoć u finalu Evropskog prvenstva savladali Špance, čime su ponovo postali prvaci Evrope.

Srpska vaterpolo reprezentacija još jednom je pokazala koliko je dominantna u odnosu na ostale. Ovo je, naime, četvrta uzastopna titula vaterpolista Srbije na Evropskim prvenstvima. Nakon Ajndhoven, Budimpešte i Beograda, sinoć je osvojena i Barselona.

Ovim uspehom, srpska reprezentacija se dodatno približila nekadašnjim gospodarima ovog sporta, Mađarima. Naime, ovo je 22. medalja Srbije na prvenstvima Evrope, a 11. zlatna, i sada im nedostaje samo jedno zlato da bi izjednačili rekord Mađara, koji imaju 12 zlata.

“Delfini” su sinoć nakon teške i uzbudljive utakmice savladali reprezentaciju Španije nakon peteraca, pošto je u regularnom delu bilo 7:7 (0:1, 3:3, 3:2, 1:1), rezultat u petercima je bio 5:3 za Srbiju.

Utakmica je od samog starta bila poprilično tvrda, a odbrana je bila od presudnog značaja za obe reprezentacije, tome svedoči i rezulata, gde je za prvih osam minuta pao samo jedan gol. U drugoj četvrtini, videli smo nešto otvoreniju igru, i više golova, ipak Španci su realizovali poslednju šansu u četvrtini i tako su zadržali prednost na poluvremenu. U trećoj četvrtini je prvi put na meču povela naša reprezentacija, ali nije uspela da održi tu prednost do kraja četvrtine. U četvrtoj četvrtini, repriza prve četvrtine, opet jako tvrda igra sa mnogo faulova i isključenja, i upravo zbog toga smo imali nerešenu utakmicu.

Filipović je golom otvorio seriju, a na isti način potom su pogađali Perone, Prlainović, Munaris, Aleksić, sve dok Mitrović nije odbranio šut Fernandeza. Mandić i Ćuk su pogodili za tiutlu.

Titule reprezentacije Srbije od nezavisnosti 2006.