Večeras su na programu bile 3 utakmice NBA lige, a svakako najzanimljivija je bila izmedju Bostona i Oklahome.

Košarkaši Boston Seltiksa slavili su protiv Oklahome u svojoj dvorani rezultatom 134:129. Prvo poluvreme je obeležila sjajna i neizvesna igra oba tima, ali je Boston na poluvreme otišao sa prednošću od 8 poena. U trećoj deonici Oklahoma dodaje gas, dolaze do preokreta, ali se Boston vraća u drugom delu treće deonice, vraćaju prednost i na poslednji odmor odlaze sa viškom od 6 poena. U poslednjoj četvrtini domaća ekipa je kontrolisala meč sve do poslednjih par minuta, kada su pre svih Vestbruk i Dđordž pogadjali bitne šuteve i stigli samo na poen zaostatka. Sam kraj meča obeležile su greške sjajnog Vestbruka koje su njegov tim koštale poraza. Seltikse je predvodio neverovatni Irving sa 30 poena i 11 asistencija, dok su odličnu partiju u poraženoj ekipi pružili Pol Džordž sa 37 poena i Rasel Vestbruk sa novim tripl-dablom (22p,12sk,16as).

Večeras je bio na programu meč izmedju Nju Jork Niksa i Memfisa. Ekipa Memfisa je svojom prepoznatljivom odbranom stigla do lake pobede rezultatom 96:84. Nikse je u meču držao Kevin Noks sa 17 poena, dok su pobedničku ekipu vodili Majk Konli sa 25 i Mark Gasol sa 24 postignuta poena.

U poslednjoj utakmici večeri ekipa Toronta je ugostila Kliperse. Domaća ekipa je lakše nego što je očekivano slavila rezultatom 121:103. Reptorse su predvodili Kavai Lenard sa 18 i Serhe Ibaka sa 16 postignutih poena. Kod Klipersa najbolji je bio Šai Gildžius-Aleksander sa 19 poena, dok je solidnu partiju pružio srpski centar Boban Marjanović sa 10 poena i 9 skokova. Miloš Teodosić ni ovog puta nije ulazio na parket.

One thought on “Spektakl u TD Gardenu, dvoboj plejmejkera pripao Irvingu! Novi tripl – dabl Vestbruka

• February 4, 2019 at 13:10