Italijanski kup: Romina istorijska bruka, Atalanta rasturila Juve

U četvrtfinalu Kupa Italije ekipa Fiorentine je deklasirala Romu sa neverovatnih 7:1. U drugoj odigranoj utakmici Atalanta je očitala lekciju Juventusu.

Fudbaleri Rome pretrpeli su jedan od najtežih poraza u svojoj istoriji, pretučeni su od Fiorentine u četvrtfinalu Kupa Italije rezultatom 7:1. Jedini strelac za goste bio je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov. Fiorentina je već posle prvog poluvremena imala prednost od 3:1, a treba reći da se Srbin fantastičnim pogotkom iskupio za nešto raniji defanzivni kiks preko kog su domaćini dali gol. Za Fiorentinu su strelci bili 3 puta Federiko Kieza, 2 puta Djovani Simeone, i po gol su dali Luis Muriel i Marko Benasi. U polufinalu ekipa Fiorentine će se sastati sa Atalantom.

Fudbaleri Atalante deklasirali su Juventus 3:0 (2:0) u utakmici četvrtfinala Kupa Italije i eliminisali četvorostrukog uzastopnog osvajača trofeja. Domaća ekipa je načela “staru damu” u 37. minutu, a onda je Zapata postigao dva gola, u 39. i 86. minutu, kada je stavio tačku na meč u Bergamu. Pobeda Atalante se čini još veća kada se pogleda da je Juventus igrao u najjačem sastavu.

Branilac trofeja se oprostio u ludom danu u kome je Roma pretrpela jedan od najvećih poraza u istoriji.

Atalanta će u polufinalu na Fiorentinu, prvi meč je krajem februara, revanš u aprilu.